Úno 122015
 

Dostat se do tak velkých dluhů že je nejsme schopni splácet je opravdu vážný problém, přesto se do podobné situace denně dostávají desítky lidí. Pokud si nevíte rady se svými dluhy a řešíte jejich splácení braním si dalších půjček pro pro dlužníky  a vytvářením ještě větších dluhů, řítíte se do velice nebezpečné situace která může v krajním případě skončit exekucí, zabavením a dražbou vašeho majetku. Bohužel však z prodeje zabaveného majetku musíte zaplatit odměnu exekutora a většinou se tak stane že přijdete o všechen majetek, ale část dluhů vám stále zůstane. V případě že jste se dostali do dluhové spirály, je nejlepším řešením oddlužení neboli osobní bankrot.

Oddlužení fyzické osoby

Oddlužení fyzické osoby neboli osobní bankrot je možný na základě insolvenčního zákonu. Tato možnost je tu pro lidi, kteří se dostali do finanční tísně a nedokáží si pomoci. Dluhy však nesmí pocházet z podnikání a musí být minimálně od dvou subjektů.

Osobní bankrot vám musí být soudně povolený. Aby se tak stalo, musíte splňovat několik základních podmínek. Tou hlavní je, že musíte být schopni splatit minimálně 30% dlužné částky.

Oddlužení fyzické osoby lze provést dvěma způsoby. Tím prvním je život po dobu pět let na životním minimu a druhou možností je rozprodání majetku.

 

Oddlužení OSVČ

A jakou šanci na oddlužení mají osoby, které podnikají? Oddlužení OSVČ probíhá různě. Pokud je vaše firma v úpadku, máte povinnost zahájit insolvenční řízení. Většinou je ve formě konkurzu. Konkurz může skončit teprve v případě, že se uhradí všechny dluhy. Další možností je restrukturalizace.

 

Kalkulačka oddlužení

Oddlužení kalkulačka je to pro každého, kdo chce zjistit, zda má šanci uspět se žádostí o osobní bankrot. Tento šikovný nástroj najdete na internetovém serveru Oddluzenikalkulacka.cz. Jsou tu i další informace, které byste měli vědět, pokud máte zájem o osobní bankrot. Lze také využít služeb advokáta, který vám vyjedná lepší podmínky.

 Posted by at 8:52

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)